Tytuł
To, co musimy utracić, czyli Miłość, złudzenia,
zależności, niemożliwe do spełnienia oczekiwania,
których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać
Miejsce wydania
Warszawa :
Numer wydania
Wydanie 2 (poprawione).
Objętość
508, [4] strony ;
Hasła przedmiotowe
Psychologia
Informacje dodatkowe
Miejsce wydania na podstawie strony internetowej wydawcy. Rok wydania na podstawie daty realizacji projektu.
Nagranie przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących.
Dostępna także w formie drukowanej.
Utwór wydany przez Fundację Edukacji Nowoczesnej w ramach projektu "Książka dla Każdego", dofinansowanego przez PFRON.
Książka w formacie DAISY. Odtwarzać na komputerze.
Streszczenie
Książka traktuje o stracie. Tego niewygodnego uczucia każdy z nas doświadczył w życiu wielokrotnie i jeszcze wiele razy doświadczy. To przygnębiający stan, któremu towarzyszy poczucie wewnętrznej pustki. Dzieje się tak, gdy dorastamy, gdy godzimy się z ograniczeniami rzeczywistości, a także gdy musimy się zmierzyć ze świadomością nieuchronności śmierci. Jednak, jak dowodzi autorka, ma ON również swoje zalety - tworzy nam warunki do akceptacji świata takim, jaki ON jest i pozwala się rozwinąć, wzmacniając swój charakter. Mało tego, Judith Viorst przekonuje, że tak naprawdę strata jest jedną z kluczowych rzeczy, które ukształtowały życie każdego z nas, choć często o tym zapominamy. Utwór omawia bardzo poważną kwestię, z tym że został napisany w języku dowcipnym, co czyni zawartość przystępną. Ponadto, autorka włożyła w jego tworzenie mnóstwo emocji, przede wszystkim współczucia, przeplatanych z racjonalną analizą, trafiającą do chłodnego umysłu. Ta mieszanka czyni książkę lekką w formie, a zarazem bardzo konkretną i pouczającą w treści. Widać, że pani Viorst wykorzystała swój kunszt pisarski, czerpiąc stylem z twórczości poetyckiej, fabularnej, a także edukacyjnej.
245
%a To, co musimy utracić, czyli Miłość, złudzenia,
zależności, niemożliwe do spełnienia oczekiwania,
których każdy z nas musi się wyrzec, by móc wzrastać
250
%a Wydanie 2 (poprawione).
260
%a Warszawa :
%b Zwierciadło,
%c 2020.
300
%a 508, [4] strony ;
%b zapis cyfrowy, stereo ;
%c 22 cm.
500
%a Miejsce wydania na podstawie strony internetowej wydawcy. Rok wydania na podstawie daty realizacji projektu.
520
%a Książka traktuje o stracie. Tego niewygodnego uczucia każdy z nas doświadczył w życiu wielokrotnie i jeszcze wiele razy doświadczy. To przygnębiający stan, któremu towarzyszy poczucie wewnętrznej pustki. Dzieje się tak, gdy dorastamy, gdy godzimy się z ograniczeniami rzeczywistości, a także gdy musimy się zmierzyć ze świadomością nieuchronności śmierci. Jednak, jak dowodzi autorka, ma ON również swoje zalety - tworzy nam warunki do akceptacji świata takim, jaki ON jest i pozwala się rozwinąć, wzmacniając swój charakter. Mało tego, Judith Viorst przekonuje, że tak naprawdę strata jest jedną z kluczowych rzeczy, które ukształtowały życie każdego z nas, choć często o tym zapominamy. Utwór omawia bardzo poważną kwestię, z tym że został napisany w języku dowcipnym, co czyni zawartość przystępną. Ponadto, autorka włożyła w jego tworzenie mnóstwo emocji, przede wszystkim współczucia, przeplatanych z racjonalną analizą, trafiającą do chłodnego umysłu. Ta mieszanka czyni książkę lekką w formie, a zarazem bardzo konkretną i pouczającą w treści. Widać, że pani Viorst wykorzystała swój kunszt pisarski, czerpiąc stylem z twórczości poetyckiej, fabularnej, a także edukacyjnej.
521
%a Nagranie przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących.
530
%a Dostępna także w formie drukowanej.
536
%a Utwór wydany przez Fundację Edukacji Nowoczesnej w ramach projektu "Książka dla Każdego", dofinansowanego przez PFRON.
538
%a Książka w formacie DAISY. Odtwarzać na komputerze.
655
%a Dokumenty dźwiękowe
710
%a Wydawnictwo Zwierciadło