book cover

Podróż za horyzont

Waszut, Sabina

Year of publication: 2025.

Książki mówione, Powieść

available:

1 from 1

Author
Waszut, Sabina
Title
Podróż za horyzont
Summary
Galicja, rok 1902. Niepiśmienny chłop Włodek Gajda słyszy w karczmie opowieść miejscowego nauczyciela o mlekiem i miodem płynącej Brazylii. Zafascynowany, podejmuje najważniejszą decyzję w życiu – z żoną Hanną i trójką dzieci opuszczają ubogą wieś i wyruszają za ocean. Wierzą, że w krainie rzekomo ofiarowanej Polakom przez Matkę Boską czeka ich dostatnie życie. Tymczasem już sama podróż przynosi ogrom problemów. Biedacy muszą zmierzyć się z ludzką niegodziwością i bezdusznym systemem. W Bremie Gajdowie w odruchu serca przyjmują pod swoje skrzydła osamotnioną Zuzannę, córkę warszawskiego dorożkarza. Dodatkowo Hannę dręczy skrywana tajemnica, która jeszcze bardziej skomplikuje losy rodziny.
Place of publication
Warszawa :
Publishing house
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "LARIX",
Year of publication
2025.
Duration
1 plik cyfrowy ;
Additional information
Książka została nagrana przez Stowarzyszenie Larix w ramach projektu "Zasłuchani w literaturze" współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Czyta Aleksandra Kowalicka.
Książka przeznaczona wyłącznie dla osób niewidzących, słabo widzących.
Urządzenie CZYTAK do odtwarzania cyfrowych książek mówionych w formatach MP3, OGG oraz zabezpieczonym formacie dla osób niepełnosprawnych.
Object passwords
Książki mówione
Powieść
028
%a 23949/Larix%a 23949/Larix
100
%a Waszut, Sabina
245
%a Podróż za horyzont
260
%a Warszawa : %b Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "LARIX", %c 2025.
300
%a 1 plik cyfrowy ; %c czytak.
500
%a Książka została nagrana przez Stowarzyszenie Larix w ramach projektu "Zasłuchani w literaturze" współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
511
%a Czyta Aleksandra Kowalicka.
520
%a Galicja, rok 1902. Niepiśmienny chłop Włodek Gajda słyszy w karczmie opowieść miejscowego nauczyciela o mlekiem i miodem płynącej Brazylii. Zafascynowany, podejmuje najważniejszą decyzję w życiu – z żoną Hanną i trójką dzieci opuszczają ubogą wieś i wyruszają za ocean. Wierzą, że w krainie rzekomo ofiarowanej Polakom przez Matkę Boską czeka ich dostatnie życie. Tymczasem już sama podróż przynosi ogrom problemów. Biedacy muszą zmierzyć się z ludzką niegodziwością i bezdusznym systemem. W Bremie Gajdowie w odruchu serca przyjmują pod swoje skrzydła osamotnioną Zuzannę, córkę warszawskiego dorożkarza. Dodatkowo Hannę dręczy skrywana tajemnica, która jeszcze bardziej skomplikuje losy rodziny.
521
%a Książka przeznaczona wyłącznie dla osób niewidzących, słabo widzących.
538
%a Urządzenie CZYTAK do odtwarzania cyfrowych książek mówionych w formatach MP3, OGG oraz zabezpieczonym formacie dla osób niepełnosprawnych.
655
%a Książki mówione
655
%a Powieść
700
%a Kowalicka, Aleksandra %e Wykonanie
710
%a Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix".

Available items

1.
Accession: CZ/23949
Signature: czytak
Status: Checked in

Most often borrowed