book cover

Dwaj bracia

Elton, Ben

Year of publication: 2025.

Książki mówione, Powieść historyczna, czytak

available:

1 from 1

Author
Elton, Ben
Title
Dwaj bracia
Summary
Dopiero co urodziłam bliźnięta. Nie ma wody. Nie ma ogrzewania. Nie ma światła i nie ma jedzenia. Czy możemy przełożyć kwestię napletków chłopców na inny dzień? Jest rok 1920, Berlin. Frieda Stengel, niemiecka Żydówka, rodzi Paulusa i Ottona. W Monachium – powstaje zbrodnicza NSDAP. Losy bliźniaków wydają się przesądzone. Jeden z chłopców trafia do szkoły kadr Wehrmachtu i SS, drugi walczy na froncie. W imię miłości do tej samej dziewczyny. Jeden kieruje się sercem, drugi – rozumem. Czy kłamstwo i zdrada to jedyna gwarancja przeżycia? Czy los można przekupić, a miłość jest ślepa? Wojna się kończy, ale życie pisze najbardziej nieoczekiwane scenariusze dla tych co przeżyli. W brytyjskim Secret Service i komunistycznej Stasi.[opis z www.lubimyczytac.pl].
Place of publication
Warszawa :
Publishing house
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "LARIX",
Year of publication
2025.
Duration
1 plik cyfrowy ;
UDC
821.111-3
(086.7)
Additional information
Książka została nagrana przez Stowarzyszenie Larix w ramach projektu "Zasłuchani w literaturze" współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Czyta Krzysztof Nowik.
Książka przeznaczona wyłącznie dla osób niewidzących, słabo widzących.
Urządzenie CZYTAK do odtwarzania cyfrowych książek mówionych w formatach MP3, OGG oraz zabezpieczonym formacie dla osób niepełnosprawnych.
Object passwords
Książki mówione
Powieść historyczna
czytak
Keywords
czytak
028
%a 23945/Larix%a 23945/Larix
080
%a 821.111-3
080
%a (086.7)
100
%a Elton, Ben
245
%a Dwaj bracia
260
%a Warszawa : %b Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "LARIX", %c 2025.
300
%a 1 plik cyfrowy ; %c czytak.
500
%a Książka została nagrana przez Stowarzyszenie Larix w ramach projektu "Zasłuchani w literaturze" współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
511
%a Czyta Krzysztof Nowik.
520
%a Dopiero co urodziłam bliźnięta. Nie ma wody. Nie ma ogrzewania. Nie ma światła i nie ma jedzenia. Czy możemy przełożyć kwestię napletków chłopców na inny dzień? Jest rok 1920, Berlin. Frieda Stengel, niemiecka Żydówka, rodzi Paulusa i Ottona. W Monachium – powstaje zbrodnicza NSDAP. Losy bliźniaków wydają się przesądzone. Jeden z chłopców trafia do szkoły kadr Wehrmachtu i SS, drugi walczy na froncie. W imię miłości do tej samej dziewczyny. Jeden kieruje się sercem, drugi – rozumem. Czy kłamstwo i zdrada to jedyna gwarancja przeżycia? Czy los można przekupić, a miłość jest ślepa? Wojna się kończy, ale życie pisze najbardziej nieoczekiwane scenariusze dla tych co przeżyli. W brytyjskim Secret Service i komunistycznej Stasi.[opis z www.lubimyczytac.pl].
521
%a Książka przeznaczona wyłącznie dla osób niewidzących, słabo widzących.
538
%a Urządzenie CZYTAK do odtwarzania cyfrowych książek mówionych w formatach MP3, OGG oraz zabezpieczonym formacie dla osób niepełnosprawnych.
655
%a Książki mówione
655
%a Powieść historyczna
692
%x czytak
700
%a Nowik, Krzysztof %e Wykonanie
710
%a Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix".

Available items

1.
Accession: CZ/23945
Signature: czytak
Status: Checked in

Most often borrowed