okładka

Quo vadis

Sienkiewicz, Henryk, Włodarczyk, Barbara Opracowanie, Duda-Kaptur, Katarzyna Opracowanie, Ludwikowska, Jolanta Ilustracje, Wydawnictwo Greg

Rok wydania: copyright 2019.

Ligia, Marek Winicjusz, Neron, Petroniusz, Sienkiewicz, Henryk, Chrześcijaństwo, Literatura polska, Miłość, Powieść historyczna, Niewolnictwo, Pożar Rzymu (64 r.), Prześladowania religijne, Starożytny Rzym, Powieść historyczna, Lektura z opracowaniem, 1-100

dostępne:

1 z 1

Autor
Sienkiewicz, Henryk
Włodarczyk, Barbara Opracowanie
Duda-Kaptur, Katarzyna Opracowanie
Ludwikowska, Jolanta Ilustracje
Wydawnictwo Greg
Tytuł
Quo vadis
ISBN
978-83-7327-187-6
Miejsce wydania
Kraków :
Wydawnictwo
Wydawnictwo Greg,
Rok wydania
copyright 2019.
Numer wydania
Wydanie 5. rozszerzone.
Objętość
460 stron :
Rozmiary
21 cm.
Seria
Lektury Grega
UKD
821.162.1-3
Informacje dodatkowe
Na stronie tytułowej: Notatki na marginesie, szczegółowe opracowanie, streszczenie.
Indeks.
Hasła przedmiotowe
Ligia
Marek Winicjusz
Neron
Petroniusz
Sienkiewicz, Henryk
Chrześcijaństwo
Literatura polska
Miłość
Powieść historyczna
Niewolnictwo
Pożar Rzymu (64 r.)
Prześladowania religijne
Starożytny Rzym
Powieść historyczna
Lektura z opracowaniem
1-100
Streszczenie
Opis ze strony wydawcy: Rzym za czasów cesarza Nerona to miejsce zderzenia dwóch światów - zapatrzonej w siebie, kipiącej od bogactw, pełnej zabaw, uczt i zepsucia rzeczywistości Imperium Rzymskiego oraz rodzącej się kultury chrześcijańskiej, tak odmiennej od wszystkiego, co do tej pory znali ludzie. Z pierwszego z owych światów pochodzi Winicjusz, z drugiego Ligia - a jednak tych dwoje tak bardzo odmiennych ludzi połączy miłość silniejsza od wszelkich uczuć, jakich dane im było doświadczyć. Historia ich związku, a także historia szalonego cesarza, pożaru Rzymu i prześladowania wyznawców Chrystusa to tło, na którym rozwija się przed oczami czytelnika moc i potęga religii chrześcijańskiej, rozpoczynającej właśnie swój pochód drogą, na której na zawsze zmieni świat. Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych powieści Henryka Sienkiewicza w wydaniu lekturowym, z opracowaniem przygotowanym przez doświadczonych nauczycieli. Czytelnik znajdzie tu dokładnie omówioną problematykę, tło historyczne, charakterystyki bohaterów i szczegółowe streszczenie. Zapraszamy do lektury!
080
%a 821.162.1-3
100
%a Sienkiewicz, Henryk
245
%a Quo vadis /
250
%a Wydanie 5. rozszerzone.
260
%a Kraków : %b Wydawnictwo Greg, %c copyright 2019.
300
%a 460 stron : %c 21 cm.
490
%a Lektury Grega
500
%a Na stronie tytułowej: Notatki na marginesie, szczegółowe opracowanie, streszczenie.
504
%a Indeks.
520
%a Opis ze strony wydawcy: Rzym za czasów cesarza Nerona to miejsce zderzenia dwóch światów - zapatrzonej w siebie, kipiącej od bogactw, pełnej zabaw, uczt i zepsucia rzeczywistości Imperium Rzymskiego oraz rodzącej się kultury chrześcijańskiej, tak odmiennej od wszystkiego, co do tej pory znali ludzie. Z pierwszego z owych światów pochodzi Winicjusz, z drugiego Ligia - a jednak tych dwoje tak bardzo odmiennych ludzi połączy miłość silniejsza od wszelkich uczuć, jakich dane im było doświadczyć. Historia ich związku, a także historia szalonego cesarza, pożaru Rzymu i prześladowania wyznawców Chrystusa to tło, na którym rozwija się przed oczami czytelnika moc i potęga religii chrześcijańskiej, rozpoczynającej właśnie swój pochód drogą, na której na zawsze zmieni świat. Przedstawiamy jedną z najbardziej znanych powieści Henryka Sienkiewicza w wydaniu lekturowym, z opracowaniem przygotowanym przez doświadczonych nauczycieli. Czytelnik znajdzie tu dokładnie omówioną problematykę, tło historyczne, charakterystyki bohaterów i szczegółowe streszczenie. Zapraszamy do lektury!
600
%a Ligia
600
%a Marek Winicjusz
600
%a Neron
600
%a Petroniusz
600
%a Sienkiewicz, Henryk
648
%a 1-100
650
%a Chrześcijaństwo
650
%a Literatura polska
650
%a Miłość
650
%a Powieść historyczna
650
%a Niewolnictwo
650
%a Pożar Rzymu (64 r.)
650
%a Prześladowania religijne
651
%a Starożytny Rzym
655
%a Powieść historyczna
655
%a Lektura z opracowaniem
700
%a Włodarczyk, Barbara %e Opracowanie
700
%a Duda-Kaptur, Katarzyna %e Opracowanie
700
%a Ludwikowska, Jolanta %e Ilustracje
710
%a Wydawnictwo Greg
920
%z 978-83-7327-187-6

Dostępne egzemplarze

1.
Numer inwentarzowy: 56939
Sygnatura: 821.162.1-3
Status: Do wypożyczenia

Najczęściej wypożyczane